Modele kepucesh per meshkuj

Modeli më popullor i këpucëve klasike për burrat janě Oxford, tiparet dalluese të këtij lloji të këpucëve: Modelet klasike të këpucëve për Burra kurrë NUK do të humbasin rëndësinë e Tyr. Më tej, janě dhënë DISA klasifikime që do të ndihmojnë për të kuptuar më mirë diversitetin e kësaj Kategorie të këpucëve. Lofer-këpucë të rehatshme, të ngjashëm me mokasina. Këpucët kanë një sunë të dendour dhe një thembër të Vogël. ATA ndryshojnë në até që janě të zbukuruar me një copë në tortues. Modelet moderne Mund të prodhohen PA furça. Së pari u shfaq në të tridhjetat e Shekullit të kaluar. MODELE ideale, për të shtuar një detaj Klasik por me Stil për dasmat tuaja verore gjatë këtij sezoni. Oxfords klasike NUK kanë Dekor, ATA janě të zbrazur nga mat, më rrallë lëkure laqué. Kjo është një kohë e papunë, por shumë elegante këpucë që janě të veshur Vetëm me një Kostum Klasik.

Modeli Klasik Probajmo në Vetëm dy ngjyra-të zeza dhe Kafe. Këpucët e bardha lejohen të Vishen në pasdite, dhe për mbrëmje Vetëm Oxfords e Zezë janě të përshtatshme. Këto lloje të këpucëve janě të përshtatshme JO Vetëm për Kostum Klasik, por për xhaketë dhe xhaketë. Një lloj Pak më Pak formel i këpucëve konsiderohet Derbi me një Gisht të ndashëm. KY lloj i këpucëve është i veshur me një Kostum, dhe me veshje në stilin e kazhual. Edhe më informale janě Derbi-brogues-këpucë, çorapja e së cilës është zbukuruar me perforacione. Perforimi Mund të vendoset përgjatë shtresave. Kjo është e kombinuar me Elemente të ndryshme të këpucëve për meshkuj. ATA Mund të jenë me ose PA shtrëngim, por NUK ka ku të përcaktohen ATO thjesht nga prania e një perforimi. Klasike këpucë janě Gjithmonë të qetë, prandaj brogues janě trajnuar «në rrugëdalje.» Shpjegimi është më i larmishëm: nga modeli modeste për të bërtitur dhe Mjaft të ndritshme. Brogues parë u shfaq në irlandë, Ku ligatinat barinjtë, fermerët janě bërë të bërë vrima në këpucëve për të siguruar një Dalje për ujë dhe për të krijuar një efekt të ventilimit. Për llojet joformale të këpucëve të njeriut Bartin лоферы.

Këto janě këpucë PA mbërthim dhe gërvishtje me një gjuhë të gjatë, një Gisht të rrumbullakosura, një çarçaf të fortë dhe një thembra të ulët katrore. Kjo është thembra që është dallimi kryesor midis loofers dhe mocassins, Edhe PSE në përgjithësi këto dy lloje të këpucëve janě shumë të ngjashme. KY lloj i këpucëve është bërë në një Stil minimaliste, NUK ka Dekor. Materiali është lëkure ose Kamoshi mat. SKEMA e ngjyrave, si rregull, JO e Gjerë, më shpesh, është e mundur të takohen me ngjyrë të Zezë dhe Kafe. KY lloj i këpucëve ndryshon hundë të rrumbullakosura, me lidhëse të shkurtra (JO më shumë se tre rreshta) të një lloji të HAPUR. Chukka çizme janě këpucë për stilin jozyrtar të rrobave, duken mirë me xhinse, chandails dhe blazers. Jute Vetëm-e vetmja është e mbuluar me një LITAR jute ose kërp. Një shembull i Tillé Mund të jetë si këpucë sportive, dhe shtëpi e përditshme, elegante.

Kore, harqe, rripa, lidhëse, strass-çdo gjë është e lejuar. Këpucët ndryshojnë nga në lartësi këta këpucë zakonisht mbulojnë kyçin e këmbës. Këpucët janě të veshur në pjesën e jashtme-në pranverë ose në vjeshtë. Ka DISA lloje këpucësh. Sot, humbësit janě të kombinuara me kostume në stilin e «biznesit-kazahal», xhinse dhe pantallona të ngushta. Fotografitë e modeleve të Oxford dhe Derby ne të sigurohen që Modelet klasike të këtyre këpucëve duken shumë të ngjashme. Je vetmi ndryshim është lloji i lidhjes. Në Oksford, siç është përmendur tashmë, AJO është e mbyllur dhe në derbin e HAPUR.